Rekord podujatia v podaní Niny Kalaninovej

09.02.2015 11:02

Víkend 7.-8.02.2015 naši plavci strávili na bazéne v Spišskej Novej Vsi na pretekoch V. ročníka Putovného pohára Slovenského raja. 12 našich plavcov, 8 dievčat Jakubíková Michaela, Kalaninová Nina, Kanocová Emma, Kelemenová Meli, Lorincová Johi, Makšimová Petronela, Pirčová Nina, Valkenet Mascha a 4 chlapci Gajdoš Martin, Jacečko David, Makšim Samuel, Rosinský Denis vyrazilo z blokov 63 krát.

Svoj posledný štart 50m znak premenila Nina Kalaninová nielen na zlato a nový osobný rekord, ale aj na rekord podujatia v kat. 9.- 10. ročných. V top 10 najlepších plavkýň sa umiestnila 2 x 4.mieste 100m znak a prsia a 5.miesto 50m motýlik. Vo všetkých svojich štartoch si vyplávala nové osobné rekordy.

Najlepšou z medailovej bilancie sa stala Peťa Makšimová, ktorá sa postavila na najvyšší stupienok 4 x v disciplínach 50m znak a 50m, 100m a 200m prsia a 1 sa postavila o stupienok nižšie v disciplíne 100m znak. Vyplávala si 3 nové osobne rekordy a vo svojej poslednej disciplíne 100m v. spôsob sa umiestnila v top 10 na 7. mieste.

Emma Kanocová sa predstavila 6 krát, z toho sa 2 x stala víťazkou a 3 x "vicevíťazkou". Posledný štart sa jej síce nevydaril, ale aj napriek tomu sa jej čas zastavil na 5.mieste. Zo svojich 6 štartov 4 premenila na nové osobné rekordy.

Naša najmladšia Nina Pirčová štartovala v 2 disciplínach, 25m znak kde vyhrala zlato v novom osobnom rekorde a 25m prsia kde " vyhrala iba hranolky" ale v novom osobnom rekorde.

Dievčatá Meli Kelemenová, Johi Lorincová, Miška Jakubíková a Peťa Makšimová si vyplávali 3.miesto v štafete 4 x 50m v. spôsob.

Klub sa umiestnil v medailovej bilancii na 3.mieste zo ziskom 13 medailí 8zlatých, 4 strieborných a 1 bronzovej z pomedzi 19 klubov (18 slovenských a 1 ukrajinský).

K výkonom gratulujeme a Ďakujeme za reprezentáciu.