Prvé limity do ÚTM na rok 2016 v " Rimbe Sambe "

31.03.2016 11:23

Prvý marcový víkend sme sa predstavili na V. ročníku medzinárodných pretekov Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote. Zúčastnilo sa 41 klubov nielen z celého Slovenska ale aj Srbska a Česka. Naša výprava obsadila celkovo 5.miesto (Dávid Gajdoš, Maťo Gajdoš, Rišo Leško, Robo Opalka, Romčo Rapáč, Matej Repel, Šimon Spodniak, Adam Stanko, Aďo Tomči, Braňo Valiska, Maxi Gaľová, Emma Kanocová, Johi Lorincová, Marínka Marcinová, Ninka Pirčová, Luci Silvayová, Táni Vojtková).

RIŠO LEŠKO v tejto sezóne už stihol splniť oba limity pre zaradenie do ÚTM v disciplínach 100m v. spôsob a 100m prsia. Vyplával najviac medailí v celkovom počte 6 ( 3 zlaté 50m a 100m v. spôsob a 50m prsia, 2 strieborné 200m v. spôsob a 100m pol. preteky a 1 bronzovú v disciplíne 100m prsia). Do finále postúpil v disciplíne 100m v. spôsob, kde si vo finále zlepšil osobný rekord. Celkovo si upravil 4 osobné rekordy.

DÁVID GAJDOŠ hneď na prvých pretekoch v tejto sezóne svojimi výkonmi splnil oba limity do ÚTM v disciplínach 50m a 100m prsia. Zároveň v oboch týchto disciplínach nenašiel premožiteľa a získal 2 zlaté medaily. V disciplíne 100m prsia si v rozplavbách zlepšil osobák a postúpil do finále, kde si znova ešte vylepšil osobák. Ďalšie osobné rekordy si opravil vo všetkých svojich 6 štartoch.

JOHI LORINCOVÁ bola prihlásená na 7 štartov a z toho sa preplávala k 3 strieborným medailám v disciplínach 50m prsia, 100m prsia a 50m motýlik a zlepšila si svoje osobné rekordy celkovo 6x.

Pre LUCI SILVAYOVÚ  to boli tiež prvé preteky v tejto sezóne a hneď si splnila 1 limit do ÚTM v disciplíne 100m v. spôsob. V tejto disciplíne obsadila 2. miesto a upravila aj nový osobný rekord. Druhé miesto obsadila v druhej zo svojich top disciplín a to 200m v. spôsob.

AĎO TOMČI sa z rozplávb preplával do finále v stovkovej disciplíne 100m znak, kde doplával na 3.mieste. Na 3. mieste doplával aj v 50tkových disciplínach 50m v. spôsob a znak.

NINKA PIRČOVÁ sa tešila z bronzovej medaily vo svojej obľúbenej disciplíne 25m znak, ktorú získala novým osobným rekordom. Nový osobák si zlepšila aj v disciplíne 25m prsia.

ŠTAFETA 4x50m v. spôsob mix v zložení: Aďo Tomči, Maxi Gaľová, Luci Silvayová a Braňo Valiska si vyplávali 2.miesto.

ŠTAFETA 4x25m v. spôsob mix v zložení: Romčo Rapáč, Marínka Marcinová, Matej Repel a Ninka Pirčová si tiež vyplávali 2.miesto.

GRATULUJEME k úspechom a  ĎAKUJEME za vzornú reprezentáciu klubu a mesta.