Úspešné plavecké preteky aj v Michalovciach

17.05.2015 08:59

V našom meste sa v sobotu 16.05.2015 sa konali plavecké preteky už po 4-krát. Tento rok sa zúčastnilo celkovo 9 klubov zo Slovenska a Ukrajiny.

Naši plavci vyplávali 36 medailí a v celkovej medailovej bilancii obsadil náš klub 3.miesto.

Najúspešnejšou vo výprave sa stala naša "najstaršia harcovníčka" Peťa Makšimová, ktorá svojich 6 štartov premenila na 3x zlato (100m a 200m prsia, 100m znak), 2x bronz (100m v. spôsob a 200m pol. preteky) a "jednu bandurku" na 100m motýlik.

Z chlapcov bol najúspešnejší jeden z najmladších Roman Rapáč (6.r.), ktorý si vyplával 3x zlato (25m v. spôsob a 25m znak, člen štafety 4x25m v. spôsob).

Treťou najúspešnejšou bola najmladšia vo výprave Mimi Hamadejová (2009), ktorá si domov priniesla 2x zlato ( 2m znak a 25m v. spôsob) a 1x striebro (členka štafety 4x25m v. spôsob).

Po všetkých svojich štartoch sa postavila na stupeň víťazov Emmi Kanocová, 1.miesto v disciplíne 50m motýlik  a 4x 2.miesto (50m znak, prsia, v. spôsob a 100m pol. preteky).

Pirčová Ninka (6.r.) sa predstavila zlatom v disciplíne 25m znak a 2x striebrom (25m v. spôsob a členka štafety 4x25m v. spôsob).

Ninka Kalaninová po doplávaní svojich disciplín ju vo výsledkoch zaznamenali na 1.mieste v disciplíne 50m znak a 4x 3.mieste ( 50m prsia, motýlik, v. spôsob a 100m pol. preteky).

Meno Johi Lorincovej, bolo počuť pri vyhlasovaní výsledkov 3x na 2.mieste ( 100m a 200m prsia, členka štafety 4x50m v. spôsob) a 2x na 3. mieste (100m znak a v. spôsob).

Úspešne o medaile zabojoval aj Šimon Repel (6.r.). Po plaveckom súboji sa mu na krku leskli 2 strieborné ( 25m v. spôsob a znak)a 1 zlatá medaila ( člen štafety 4x25m v. spôsob).

Aj Marína Marcinová (6.r.) prispela 2x 2.miestom (25m znak, členka štafety 4x25m v. spôsob) a 3.miestom 25m v. spôsob k našej medailovej bilancii.

V plaveckom poli sa nestratil Šimon Spodniak. Ako člen štafety 4x 50m v. spôsob vyplával striebro a v disciplíne 200m prsia bol vyhodnotený ako 3 najlepší.

Potešila aj Bianca Zelizňáková (2009), ktorá síce mala len jediný štart, ale aj ten zúročila striebornou medailou v disciplíne 25m znak.

O medaile sa postarali aj štafety:

Zlato: štafeta 4x 25m v. spôsob muži 07-08: Janko Fiľko, Roman Rapáč, Šimon Repel a Matej Vinc.

             štafeta 4x 50m v. spôsob muži C: Kubo Vinc, Samko Činčár, Jakub Kačur, Marek Fiľko.

Striebro: štafeta 4x 50m v. spôsob muži B: Maťo Gajdoš, Samko Makšim, Šimon Spodniak, David Jacečko.

             štafeta 4x 25m v. spôsob ženy 08-09: Barbi Sabovová, Marína Marcinová, Ninka Pirčová, Mimi Hamadejová.

             štafeta 4x 50m v. spôsob ženy B: Meli Kelemenová, Juli Mertensová, Johi Lorincová, Peťa Makšimová.

 

Gratulujeme k medailičkám a Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu.

 

Výsledky

FOTO

 

 

 

 

 

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2013 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode