Naši plavci na pretekoch s domácou, európskou a svetovou špičkou.

30.03.2015 13:48

Na preteky do Banskej Bystrice prišlo 242 pretekárov z 54 klubov a šestnástich krajín. Účasť bola veľmi vydarená, okrem takmer celej špičky slovenskej seniorskej a juniorskej reprezentácie prišli na preteky aj také svetové a Európske esá ako olympijský víťaz Cameron van der Burgh /JAR/, majster sveta  Fabio Scozzoli /ITA/, majstri Európy Marco Koch /GER/, Gergo Kis /HUN/, Jenny Mansing /GER/, alebo víťazi olympijských hier mládeže v čínskom Nanjingu Nikola Obrovac /CRO/ a Benjámin Grátz /HUN/. Nechýbali však ani naši najlepší plavci ako Tomáš Klobučník a Katka Listopadová, obaja finalisti z majstrovstiev Európy. Na pretekoch sa redstavila aj držiteľka titulu juniorskej majsterky Európy z Dordrechtu Barbora Mišendová.

Náš klub v zastúpení 4 plavcov Dávida Gajdoša, Roba Opalku, Adama Stanka a Aďa Tomčiho sa v medailovej bilancii zo ziskom 3 medailí (2 x Striebro a 1x Bronz) umiestnil na 22.mieste.

Najviac sa darilo a najčastejšie bolo počuť meno Adama Stanka, ktorý si vyplával v nových osobákoch striebro na 100m v. spôsob a bronz 100m motýlik. V disciplíne 100m v. spôsob sa priblížil o 1 stotinu k limitu do ÚTM.

Ďalší, ktorého meno bolo počuť pri vyhlasovaní výsledkov je Dávid Gajdoš, ktorý dohmatol druhý v disciplíne 100m prsia. Osobáky si zlepšil v disciplínach 50m prsia a 100m v. spôsob.

Veľmi prekvapil Robo Oplaka, ktorý sa tesnejšie priblížil k limitom do ÚTM. To čo na začiatku sezóny vyzeralo skôr nemožné sa mení na realizovateľné. V disciplíne 50m v. spôsob mu chýbalo iba 0,49 stotín a v disciplíne 100m v. spôsob sa priblížil na rozdiel 0,92 stotín čo mu vynieslo parádne 5.miesto.

Aďo Tomči sa v ťažkej konkurencii nestratil a v disciplínach 50m znak s novým osobným rekordom zastavil na 8.mieste a 100m znak 9.mieste. Osobáky si vyplával aj v disciplínach 200m znak a 50m motýlik.

Ďakujeme sa reprezentáciu klubu a Gratulujeme k novým osobným rekordom a medailám.

 

Výsledky

FOTO

 

 

Späť

Vyhľadávanie

© 2013 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode