Luci Silvayová 2b a Adam Stanko 5b od Zaradenia do ÚTM

19.11.2015 11:19

Posledné 5.kolo Jesenných majstrovstiev východoslovenskej oblasti sa konalo na našej plavárni v Michalovciach, v sobotu 14.11.2015. Technické zabezpečenie týchto pretekov sme mali na starosti mi PK Orca Michalovce.

Naši plavci vyplávali 20 medailí (4, 8, 8,), celkové 4.miesto a kopec nových osobných rekordov.

KATEGóRIA A (13 - 14 roční)

Najúspešnejší, ale zároveň asi najviac sklamaný bol Adam Stanko (14.r.). Vyhral 200m pol. preteky, 2xdruhý bol na 200m a 400m v. spôsob, všetko v nových osobných rekordoch. A však to najdôležitejšie druhý limit do ÚTM v disciplíne 200m v. spôsob nám ušiel o 43 stotín.

Podobne obstála aj Luci Silvayová (14.r.). Zvíťazila v disciplíne 200m v. spôsob a 2.miesto získala na 400m v. spôsob, všetko v nových osobákoch. Ale žiaľ, ako Adam aj Luci bojovala v disciplíne 200m v. spôsob o druhý limit do ÚTM, ale ten nám utiekol iba o 15 stotín.

KATEGóRIA B (11 - 12 roční)

Peťa Makšimová sa vyplávala k zlatu vo svojej top disciplíne 100m prsia a 2.miesto 200m pol. preteky, v nových osobákoch. Ďalšie 3 štarty vylepšila na nové osobáky.

Rišo Leško nenašiel premožiteľa v disciplíne 100m prsia kde si kozmeticky posunul nový osobák. 3.miesto obsadil v novom osobnom rekorde na 200m pol. preteky. Dva ďalšie osobáky si upravil na 400m v. spôsob a 100m motýlik.

KATEGóRIA C (9 - 10 roční)

Kanocová Emmi ako najmladšia sa postarala o striebro na 50m motýlik a 2 bronzy na 100m v. spôsob a 200m pol. preteky.

Kubo Kozák sa preplával osobákmi k striebru na 100m motýlik a bronzu na 200m v. spôsob. A ďalej pokračoval vo všetkých štartoch čo skok to nový osobný rekord.

ŠTAFETKY:

muži 4 x 50m voľ.spôsob 2. 2:13.30 Lesko R., Gajdos M., Rosinsky D., Kozak J.
muži 4 x 50m voľ.spôsob 3. 2:14.32 Stanko A., Spodniak S., Maksim S., Jacecko D.
muži 4 x 50m pol.preteky 2. 2:28.76 Kozak J., Rosinsky D., Lesko R., Gajdos M.
muži 4 x 50m pol.preteky 3. 2:34.55 Stanko A., Maksim S., Jacecko D., Spodniak S.
ženy 4 x 50m voľ.spôsob 3. 2:18.68 Galova M., Maksimova P., Lackova M., Mertencova J.

ženy 4 x 50m pol.preteky 3. 2:36.87 Galova M., Maksimova P., Mertencova J., Lackova M.

Blahoželáme a Ďakujeme za reprezentáciu.