Koniec letnej sezóny 2015 a 2x finále

17.07.2015 11:05

Posledné preteky tejto sezóny sa končili 26.-28.06.2015 Majstrovstvami SR juniorov a seniorov v Bratislave. Náš klub reprezentovali 3 plavci: Dávid Gajdoš, Rišo Leško    a Aďo Tomči.

Dávid sa predstavil iba v prsiarskych disciplínach. Na 50m trati si vyplával nový osobný rekord a obsadil 18.miesto. Na 100m trati postúpil z 13. miesta do finále.           Vo finále atakoval svoj osobný rekord, za ktorým zaostal iba 1 stotinu sekundy, ale pre techniku bol diskvalifikovaný.

Najlepšie umiestnenie dosiahol, náš najstarší a najskúsenejší plavec vo výprave Aďo. V disciplíne 50m znak postúpil z rozplavieb z 11.miesta do poobedňajšieho finále. Vo finále si vylepšil svoje umiestnenie na celkové 9.miesto.

Rišo, ako starší žiak sa svojimi časmi nominoval aj na Majstrovstvá juniorov a seniorov a tak si predĺžil svoju pretekársku sezónu. Predstavil sa tiež, iba v prsiarskych disciplínach. Časom sa mu najviac darilo na 100m trati, kde plával na úrovni osobného rekordu a obsadil konečnú 25 priečku. Najlepšie umiestnenie však dosiahol na dvojnásobnej trati  a to 23.miesto.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a nové osobné rekordy.