2 limity do ÚTM a celkové umiestnenie klubu 3.miesto

15.02.2015 21:09

Valentínska sobota 14.02.2015 sa niesla v duchu nielen zaľúbených ale aj športuchtivých na pretekoch Cena mesta Humenného. Našu zostavu tvorilo 22 plavcov zo všetkých vekových kategórií. Preteku sa zúčastnilo celkovo 17 klubov zo Slovenska, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Rumunska. Vynaložením všetkých síl našich plavcov klub obsadil celkovo 3.miesto zo ziskom 32 medailí 13 zlatých, 11 strieborných a 8 bronzových.

Najúspešnejším plavcom našej zostavy sa stal junior Aďo Tomči, ktorý nenašiel premožiteľa ani v jednom zo svojich 5tich štartov a získal 5 prvenstiev.

V kategórii A dominoval Rišo Leško, ktorý obsadil 2x 1.miesto 50m a 100m prsia a 2x 2.miesto 50m a 100m v. spôsob.

Dávid Gajdoš sa stal víťazom oboch prsiarskych disciplín 50m a 100m prsia a zaplávanými časmi splnil limity do ÚTM.

Naša najmladšia Emma Kanocová si domov priniesla zo 6tich štartov 5medailí všetkého lesku (Zlato 100mmotýlik, 2x Striebro 50m motýlik, 100m v. spôsob,

2x Bronz 50m v. spôsob a 100m prsia).

Peťa Makšimová a Nina Klaninová si vyplávali medailový hetrik. Peťa dosiahla zlato na 100m prsia, striebro na 50m prsia a bronz 100m pol. preteky.

Nina sa zapísala zlatom na 100m znak, striebrom na 50m znak a bronzom na 50m motýlik.

Kubo Kozák sa postavil na stupeň víťazov 3krát. 2krát na 2. miesto v disciplínach 100m motýlik a 50m znak a na 3.miesto 100m v. spôsob.

Lucia Silvayová sa predstavila úspešne v disciplína 100m v. spôsob kde dohmatla na 2.mieste.

2. miestom a ziskom striebornej medaily nás potešil náš senior Stano Žužo.

Medailu s bronzovým leskom si vyplávali aj Robo Opalka a Tomáš Gajdušek.

K splneným limitom, medailám a novým osobným rekordom blahoželáme a Ďakujeme za reprezentáciu.